ОГОЛОШЕННЯ

22. 01 - 28. 01. 18

ПОНЕДІЛОК

18.00 - СВЯТА МЕСА
(українською мовою)

ВІВТОРОК

18.00 - СВЯТА МЕСА
(українською мовою)

19.00 – зустріч «Біблійного кола».

МОЛИТВА ПРО БЛАГОПОЛУЧЧЯ В РОДИНІ ЗА ЗАСТУПНИЦТВОМ
СВ. ЙОАНА ПАВЛА ІІ

СЕРЕДА
Спомин св. Франциска Салезького,
Єпископа і Вчителя Церкви

18.00 - СВЯТА МЕСА
(українською мовою)

ЧЕТВЕР
СВЯТО НАВЕРНЕННЯ СВ. АПОСТОЛА ПАВЛА

09.00 - СВЯТА МЕСА
(польською мовою)

П'ЯТНИЦЯ
Спомин свв. Тимотея і Тита, єпископів

18.00 - СВЯТА МЕСА
(українською мовою)

БЛАГОСЛОВЕННЯ ХВОРИХ І ВШАНУВАННЯ РЕЛІКВІЙ БЛ. ЯКОВА СТРЕПИ

СУБОТА

09.00 - СВЯТА МЕСА
(українською мовою)

НОВЕННА (ДЕВ'ЯТНИЦЯ) ДО МАТЕРІ БОЖОЇ БЕЛЗЬКОЇ

КАТЕХИЗА

12.00 - дошкільнята
13.00 - 1 клас
14.00 - 2-3 класи
15.00 - міністранти і схоля
16.00 - 4-6 класи
17.00 - 7-11 класи і студенти
17.00 - хори Veni Creator i Nobis Fidem
В неділю після Меси
"Діти Марії"

ІV НЕДІЛЯ ЗВИЧАЙНА

09.00 - СВЯТА МЕСА
(польською мовою)

11.00 - СВЯТА МЕСА
(українською мовою)

СПОВІДЬ - КОЖНОГО ДНЯ ЗА ПІВГОДИНИ ПЕРЕД СВЯТОЮ МЕСОЮ

Гості на сайті
На даний момент 102 гостей на сайті
Пошук на сайті

Католики розпочали період Адвенту

Приходу новонародженого Ісуса передує час очікування, який дає нам можливість достойно зустріти Дитятка Ісуса. Такий час католики західного обряду називають Адвентом. Цей період багато хто сприймає виключно як піст, або ж ряд певних ритуалів та символіки у храмі на протязі чотирьох передріздвяних тижнів. Дійсно, вище зазначенні речі теж являються невід'ємною частиною Адвенту, але першочергово він несе за собою значно глибший характер і альтернатива його пережиття є багатограннішою.

Адвент у перекладі з латинської означає «прихід». Він є часом очікування, що передує святу Різдва Христового.

 

З першого дня Адвенту в Католицькій церкві починається літургійний рік. У цей період особливо важливо проявляти акт милосердя у різних його проявах.

Духовний зміст Адвенту двоякий. По-перше, це період підготовки до святкування Різдва, «час радісного очікування», по-друге, цей час має за мету в особливий спосіб роздумувати на тему майбутнього другого пришестя Христа.

Кожна з чотирьох неділь має певну тематику, відтворену в євангельських недільних читаннях: перша присвячена пришестю Христа наприкінці часів, друга і трета відображають перехід від Старого до Нового Заповіту (в тому числі згадується служіння Івана Хрестителя), а четверта присвячена євангельським подіям про Різдво...

Початок Адвенту знаменується розміщенням зелених гілок у вигляді вінка, який є дуже поширеним символом, що знаменує початок церковного року. Це - круглий вінок з гілок ялини або інших вічнозелених рослин, в який вплетені п'ять свічок: чотири - по колу вінка і п'ята - в центрі. Оскільки вінок одночасно є символом і засобом переказу різдвяної історії, то існує багато способів, які допомагають зрозуміти цей символізм. Але головне значення укладено не у вивченні різних сторін вінка, а в історії, до якої він закликає нас прислухатися.

Коло вінка нагадує про Самого Бога, про Його вічне буття і безмежну милість, у якої, дійсно немає ні початку, ні кінця. Зелений колір розповідає про надію, яку ми маємо в Господі, надії новизни, відродження і вічного життя. Свічки символізують світло Бога, який зійшов на наш світ з народженням Його Сина. Чотири свічки по колу віддзеркалюють період очікування - чотири неділі Адвенту, які, у свою чергу, символізують чотири століття очікування, з часу пророка Малахії до народження Христа. У центрі вінка розташована п'ята січка, котра вказує на Діву Марію, яка особливо очікувала приходу Сина. Цю свічку називають роратою (назва походить з латинської пісні „rorate caeli desuper” - "спустіть небеса росу") і запалюють під час святої Меси на честь Пресвятої Богородиці.

Адвент - одне з небагатьох християнських святкувань, яке відзначається як у церкві, так і вдома. Дуже часто в сім'ях вінок Адвенту встановлений на обідньому столі, і свічки запалюються під час їжі. Перед тим, як запалити свічки, особливо в неділю, читаються вірші з Біблії. Щонеділі протягом чотирьох тижнів запалюється нова свічка, а потім під час їжі протягом всього тижня запалюються ті ж самі свічки. Таким чином, цей час дає можливість всій родині вивчити Слово Боже, помолитися разом, допомагає прищеплювати дітям віру, особливо в ті моменти, коли ті беруть участь в щоденному читанні Біблії.

На богослужіннях у церкві вінок Адвенту, як головний символ цього часу, вказує всій церковній громаді на зародження історії спокутування, яка поступово розкривається протягом літургічного року. Щонеділі члени Церкви беруть участь у запалюванні свічок Адвенту, у читанні відповідних уривків з Біблії. Деякі церкви надають цю можливість сім'ям.

Адвент вважається часом підготовки, де основну увагу займає молитва. Якщо Великий піст характеризується постом і духом покаяння, то Адвент характеризується молитвами посвяти і відданості, молитвами покори, молитвами про звільнення, молитвами тих, хто блукає у темряві і хто чекає великого світла!

Оксана Конанець

 
Календар
«  грудень 2017  »
пвсчпсн
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ЛІНКИ