ОГОЛОШЕННЯ

12. 11.- 18. 11. 2018

ПОНЕДІЛОК
Спомин св. Йосафата, єпископа та мученика

18.00 СВЯТА МЕСА
(українською
мовою)

ВІВТОРОК

09. 00 СВЯТА МЕСА
(польською мовою)

Молитва про благополуччя в сім’ї за заступництвом св. Йоана Павла ІІ

19.00  Біблійне Коло

СЕРЕДА
Спомин бл. Марії Луїзи Меркерт, діви

18.00 СВЯТА МЕСА
(українською мовою)

ЧЕТВЕР
Спомин св. Альберта Великого, єпископа і Вчителя Церкви

09.00 СВЯТА МЕСА
(польською мовою)

П'ЯТНИЦЯ
Спомин св. Маргарити Шотландської

18.00 СВЯТА МЕСА
(українською мовою)

Молитва про зцілення хворих за заступництвом
бл. Якова Стрепи

СУБОТА
Спомин св. Єлизавети Угорської, монахині

09.00 СВЯТА МЕСА
(українською мовою)

Деяв’ятниця до Матері Божої з Белзького Замку і з Ясної Гори

КАТЕХИЗА

12.00 дошкільнята
13.00 1 клас
14.00 2 клас і підготовка до І Причастя
15.00 Діти Марії і міністранти
16.00 3-4 класи
17.00 5-6 класи
17.00 7-11 і студенти

ХХХІІ НЕДІЛЯ ЗВИЧАЙНА

09.00 СВЯТА МЕСА
(польською мовою)

10.30 – Дитяча Схоля

11.00 СВЯТА МЕСА
(українською мовою)

12.30 – Катехиза з філіжанкою кави (для дорослих)

18.00 ВЕЧІРНЯ ЗА ПОМЕРЛИХ

СВЯТО СВВ. АРХАНГЕЛІВ МИХАЇЛА- ПОКРОВИТЕЛЯ УКРАЇНИ, ГАВРИЇЛА І РАФАЇЛА
Гості на сайті
На даний момент 26 гостей на сайті
Пошук на сайті

Перепоховання в Червонограді останків Міхала Жевуського та родини Вишневських

З благословення архієпископа Мечислава Мокшицького 3 листопада у Червонограді Львівської області відбулося перепоховання останків польського урядника і військового діяча Міхала Жевуського та родини Вишневських. Ініціативу місцевих римо-католиків, Червоноградського відділу Товариства Польської Культури Львівщини і Червоноградської філії Львівського музею історії релігії підтримала влада міста.

Вічний спокій муміфікованого тіла шляхтича Міхала Флоріана Жевуського гербу Кривда, котрий жив у XVII ст., помер у Львові і був похований в гробівці у Старому Роздолі, порушили радянські вандали.

«Мумія Міхала Жевуського з’явилася у Червонограді в 1980 році, коли в недіючій монастирській церкві отців василіян створили філію Львівського музею історії релігії та атеїзму - розповіла директор відділення теперішнього музею Галина Гриник. – Мумія була виставлена в дерев’яному ящику під склом. У 1989 році приміщення храму повернули греко-католикам, а музей перебрався до Палацу Потоцьких. Після усунення з експозиції атеїстичної пропаганди мумію зберігали у підвальному фондосховищі. Ми вели перемовини з релігійною громадою в Старому Роздолі, щоби вона належно перепоховала останки Міхала Жевуського».

У 2001 році Міністерство культури України дозволило вилучити з музею номерний експонат мумії, однак через несприятливі обставини в Старому Роздолі вона продовжувала залишатися в підземеллях Палацу Потоцьких у Червонограді. «Тому я дуже вдячна адміністратору парафії РКЦ у Червонограді о. Миколі Леськіву, котрий разом із польською громадою міста взявся за перепоховання останків Михайла Жевуського і родини Вишневських – зазначила Галина Гриник. – Для нас це важлива і довгоочікувана подія. Сьогодні ми здійснили людський вчинок. Християнський вчинок».

Отець Микола Леськів пояснив, що ще 10 років тому старий кристинопольський цвинтар (Кристинополь - стара назва Червонограда) був дуже занедбаний. Єдина стежка провадила до розграбованої і зруйнованої каплиці-усипальниці родини Вишневських. Там збиралися пияки, наркомани і безпритульні. Парафіяни і члени місцевого відділу Товариства Польської Культури Львівщини на чолі з п. Наталією Жук розчистили цвинтар та знайшли фахівців, які завдяки підтримці Міністерства культури і національної спадщини Польщі та доброчинців здійснили першочергові ремонтно-реставраційні роботи в каплиці, підготували крипти для перепоховання останків Міхала Жевуського і родини Вишневських.

Пані Наталя Жук звернула нашу увагу на родинний герб Прус I та залишки напису латиною на трикутному фронтоні збудованої наприкінці XIX ст.: «SACRATISSIM COR JESU MISERERE NOBIS» («ПРЕСВЯТЕ СЕРЦЕ ІСУСА, ПОМИЛУЙ НАС»). У каплиці були поховані члени родини Вишневських, які з 1848 до 1926 року володіли колишнім палацом Потоцьких у Кристинополі й посідали важливе місце в історії міста.

«Під час розчищення крипт були знайдені останки Вишневських, рештки знищених мармурових плит з інскрипціями, уламки трун – розповіла Наталя Жук. – Після кропіткої праці зі складання знайдених уламків надмогильних плит вдалося ідентифікувати 5 похованих там осіб. Це Тадеуш Вишневський, його мама Тереза з Ковнацьких, дружина Юліанна фон Стадіон Вартґаузен, онук Ян Едвард Вишневський. Відомо також, що в криптах каплиці поховано теж Ярослава Вишневського, австрійського дипломата, першого радника австрійського посольства у Мексиці».

Чин похорону розпочався в новому парафіяльному костелі Святого Духа, куди внесли дві труни з останками Міхала Жевуського і родини Вишневських. Св. Месу очолив о. Ян Веселовський OFM з Рави-Руської. Співслужили о. Казимир Шалай з Сокаля та о. Микола Леськів, котрий виголосив проповідь. Після спільних молитов у храмі та на цвинтарі представники міської влади Червонограда, музею, польської громади та Генерального консульства Польщі у Львові подякували організаторам перепоховання останків померлих.

Автор: Костянтин Чавага

За матеріалами: www.rkc.lviv.ua

СВІТЛИНИ

ВІДЕО: БУЖНЕТ - ТЕЛЕКАНАЛ ПРИБУЗЬКОГО КРАЮ

KURIER GALICYJSKI TV

 
Календар
«  листопад 2018  »
пвсчпсн
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
ЛІНКИ