ВІВТОРОК, 24 ГРУДНЯ

ВІГІЛІЯ РІЗДВА ГОСПОДНЬОГО

20.00 - ПАСТИРКА

СЕРЕДА, 25 ГРУДНЯ

УРОЧИСТІСТЬ РІЗДВА ГОСПОДЬНЬОГО

11.00 - РІЗДВЯНА МЕСА

16.00 - СВЯТКОВИЙ КОНЦЕРТ

ЧЕТВЕР, 26 ГРУДНЯ

СВЯТО СВ. СТЕФАНА, ПЕРШОМУЧЕНИКА

11.00 - Свята Меса (польською мовою)

14.00 -  коляда у людей похилого віку

18.00 - Свята Меса (українською мовою)

П'ЯТНИЦЯ, 27 ГРУДНЯ

СВЯТО СВ. ЙОАНА, АПОСТОЛА І ЄВАНГЕЛІСТА

18.00 - Свята Меса (українською мовою)

СУБОТА, 28 ГРУДНЯ

СВЯТО СВВ. НЕВИННИХ НЕМОВЛЯТ, МУЧЕНИКІВ

09.00 – Свята Меса (українською мовою)

НЕДІЛЯ, 29 ГРУДНЯ

СВЯТО СВЯТОГО СІМЕЙСТВА: ІСУСА, МАРІЇ ТА ЙОСИФА

09.00 - Свята Меса (польською мовою)

11.00 - Свята Меса (українською мовою)

Адміністратор 

 СВЯТА ВЕЧЕРЯ В КАТОЛИЦЬКІЙ РОДИНІ

ПРИ РІЗДВЯНОМУ СТОЛІ

Вечір 24 грудня - Вігілія, що з латинської мови означає «чування». В українській традиції здавна зветься Святвечір, бо цей час проникнутий особливою святістю, адже ми збираємося разом, щоб очікувати народження нашого Спасителя.

Отже, 24 грудня, коли на небі засвітить перша зірка, усі сходяться до столу, накритому білим обрусом. Під обрус раніше стелили трохи пахучого сіна, та, на жаль, ця традиція вже майже відійшла.

Меню різдвяного столу відрізняється залежно від регіону, але незмінними для України залишаються 12 пісних страв. Завжди ставлять на одну тарілку зі столовими приборами більше, як знак того, що ми пам'ятаємо про тих, хто зараз не може бути з нами.

На чільному місці столу кладуть Святе Письмо, ставлять вігілійну свічку та тарілочку з облатками. Усю вечерю веде голова родини. Присутні стають навколо столу і роблять знак хреста.

Голова родини: В Ім'я Отця і Сина і Святого Духа

Присутні: Амінь

Голова родини запалює вігілійну свічку

Г.: Світло Христа.

П.: Богу подяка.

Тепер можна запалити вогники на ялинці.

Усі моляться «Ангел Господній»:

Г.: Ангел Господній благовістив Діві Марії.

П.: І зачала Вона від Духа Святого.

Радуйся Маріє…

Г.: Ось я, Господня слугиня -

П.: Хай станеться мені за Твоїм словом.

Радуйся Маріє…

Г.: І Слово стало тілом,

П.: І оселилося між нами.

Радуйся Маріє…

Г.: Молись за нас, Пресвята Богородице Діво.

П.: Щоб ми удостоїлись обітниць Христових.

Г.: Молімося: Просимо, Господи: влий у наші серця свою благодать, щоб ми, які завдяки ангельському благовіщенню пізнали втілення Христа, Твого Сина, через Його страсті та хрест були прилучені до слави воскресіння. Через того ж Христа, Господа нашого.

П.: Амінь.

Г.: Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу.

П.: Як було на початку, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь

Г.: У цей урочистий момент ми згадуємо і переживаємо радість народження Ісуса Христа, Сина Божого. Спаситель, про якого писали пророки, прийшов на світ у Вифлеємі в людському тілі, народившись із Діви Марії. Господь Бог здійснив свою обітницю спасіння усіх людей. Вслухаймось у слова Доброї Новини про прихід на світ Спасителя.

Молодь або господиня:

Євангеліє від св. Луки (Лк 2, 1-14)

І сталося тими днями, що вийшов указ кесаря Августа переписати всю землю. Цей перепис уперше відбувся, як Сирією володів Кириній. І йшли всі записатися, кожний до свого міста. Пішов і Йосиф з Галилеї, з міста Назарета, до Юдеї, до міста Давидового, що зветься Вифлеємом, — бо був він з дому та з роду Давидового, — записатися з Марією, зарученою з ним [жінкою], яка була вагітна. І сталося ж так, що коли вони були там, сповнилися дні, щоб їй народити. І вона народила свого Первістка — Сина, сповила Його й поклала в яслах, оскільки в гостиниці не було для них місця. А в тій місцевості були пастухи, які вночі перебували в полі та стерегли свою отару. Аж [ось] Господній ангел став між ними, і слава Господня осяяла їх, і вони були охоплені великим страхом. Та ангел сказав їм: Не бійтеся, бо я звіщаю вам велику радість, яка буде для всього народу: для вас сьогодні в місті Давида народився Спаситель, Який є Христос Господь. А ось вам ознака: знайдете сповите Немовля, Яке лежить у яслах. І раптом з’явилася біля ангела сила-силенна небесного війська; вони хвалили Бога і проголошували: Слава Богові на висоті, а на землі — мир у людях доброї волі!

Слово Господнє

П.: Слава Тобі, Христе.

Тепер час на спільну молитву

Г.: Господи Боже, прославляємо Тебе і дякуємо за ту святу ніч, коли Твій Син, Ісус Христос, народися з Діви Марії для нашого спасіння.

Г.: Обдаруй нашу родину даром любові, згоди і радості. Тебе просимо

П.: Вислухай нас, Господи.

Г.: Обдаруй щастям та радістю наших сусідів, друзів та знайомих. Тебе просимо.

П.: Вислухай нас, Господи.

Г.: Утіш та візьми під опіку всіх покинутих, самотніх, хворих, бідних, тих, що у потребі та голодують. Вчини, щоб у ці свята ніхто не був сумний і нещасливий. Тебе просимо.

П.: Вислухай нас, Господи.

Г.: Обдаруй наших близьких, які померли, радістю від перебування з Тобою на небі. Тебе просимо.

П.: Вислухай нас, Господи.

Г.: Ісус Христос народився з Діви Марії і став нашим братом. Він навчив нас звертатися до Бога як до нашого Отця. Тому молімося спільно:

Отче наш...

Г.: За посередництвом Пресвятої Діви Марії доручаємо Богу нашу родину, друзів, знайомих, самотніх, хворих:

Радуйся, Маріє...

Г.: Слава Отцю...

Г.: Молімося: Господи, наш Боже, Ти з любові до кожної людини послав на світ свого Єдинородного Сина. Вчини, щоб ми прийняли Його до нашого дому і завжди чинили згідно зі заповіддю любові, яку Він нам залишив. Через того ж Христа, Господа нашого.

П.: Амінь.

Благословення облаток

Г.: Тепер поблагословімо облатки і поділімося ними. Нехай цей жест ламання хліба буде виявом нашої взаємної любові та пробачення. Господи, Боже, просимо Тебе, благослови нас і ці облатки + (голова родини креслить над облатками знак хреста), якими ми будемо ділитись. Обдаруй нас усіх Твоїм миром і вчини, щоб ми кожен день переживали у любові та охоче ділилися благами, якими нас обдаровуєш. Через Христа, Господа нашого.

П.: Амінь.

Усі діляться облатками і складають одне одному побажання

Г.: Благослови, Господи Боже, нас, ці святкові страви, які ми хочемо споживати з радістю і вдячністю. Вчини, щоб ми підкріплені тілесно, витривало старалися про духовні блага. Через Господа нашого, Ісуса Христа.

П.: Амінь.

Усі споживають вечерю.

Після вечері радісно співають колядки!

© Видавництво Святого Павла