Третього і четвертого травня діти нашої парафії та парафії з Сокаля перебували на екскурсії святинями і замками Поділля та Буковини. Метою нашої поїздки було відвідування храмів та молитва в тих місцях, де з давніх давен люди прославляли Бога та доторкнутись історії, слід якої зберігся у замках та фортецях Західної України. Більшу частину коштів на це паломництво, діти зібрали самостійно, підтримуючи давню Різдвяну традицію - ходячи з колядою від хати до хати.
Першою зупинкою став замок у Золочеві.Його було зведено на кошти Якуба Собєського у 1634 році як оборонну фортецю. Нині це музей – заповідник, відділення Львівської картинної галереї. Проте того дня нам, на жаль, не вдалося його відвідати, оскільки було зачинено. Далі ми поїхали до костелу Успіння Діви Марії, де нас привітно прийняв настоятель храму о. Михайло. Отець ознайомив нас з історією костелу. Збудований у стилі бароко, він був фундацією сина короля Яна ІІІ Собєського, Якова. 1785 року австрійська влада ліквідувала колегію піярів, а у 1788 році закрила костел, перетворивши його на склад. Лише через 50 років храм відновив діяльність і був заново освячений 1839 році. Сучасного вигляду костел набув у 1878 році, коли було добудовано вежу. Також о. Михайло розповів про єпископа Яна Ценського, завдяки якому храм діяв у радянські часи. В парафіяльному домі ми переглянули фільм про св. Терезу від Дитятка Ісус.
Наступною зупинкою став Тернопіль. Ми побували в центрі міста, на острові Кохання, відвідали храм Божого Милосердя, де нас зустрів о. Андрій, настоятель костелу, та о. Володимир, які показали храм і відмовили з нами Коронку до Божого Милосердя.
Не оминули ми і Микулинці, де гордо величається костел Пресятої Трійці у бароковому стилі. Отець Ярек зробив екскурсію храмом і показав нам підземну каплицю, де взимку відправляється Служба Божа.
Пізніше ми відправились до Теребовлі, де побували в костелі св. Петра і Павла та піднялися на гору, на якій знаходиться старовинна фортеця, з мурів якої ми захоплювались краєвидами міста.
Далі паломництво продовжилось до Зарваниці – греко-католицького санктуарію Діви Марії. Ми помолились біля ікони зарваницької Богоматері та омились святою водою.
Ввечері ми приїхали до Бучача, де на плебанії при костелі Успіння діви Марії зупились на ніч, за що вдячні отцю Дареку, настоятелю храму. Ми захоплювались архітектурою старовинного міста, автором якої був Іван Георг Пінзель. У цьому чудовому місті також відвідали монастир отців Василіанів, які привітно нас прийняли та розповіли нам з життя монастиря. Наш вечір закінчився спільним вогнищем біля костелу з молоддю бучацької парфії.
Наступного дня зранку ми вирушили до Білобожниці, де в костелі св. апостолів Петра і Павла відбулася Служба Божа, а сестри служебниці нас почастували сніданком.
Далі наш маршрут курсував до Кам’янця-Подільського. Ми відвідали катедру та помолились на могилі єпископа Яна Ольшанського. Звичайно, як гості міста, ми не могли не відвідати фортецю, яка входить до семи чудес України. Старовинні мури, краєвиди міста, все зачаровувало нас і ми із захопленням дивились на велич минулих часів.
Подорожуючи дальше ми не могли оминути фортеці в Хотині, розміщеної на березі Дністра, де з 30 квітня по 3 травня проходили лицарські бої.
Також ми побували у найдовшій карстовій печері Європи у селищі Кривче.
Останньою нашою зупинкою було мальовниче селище Язлівець, де нас гостинно прийняли Сестри Непорочного Зачаття Діви Марії, які провели нам екскурсією своєю «резиденцією». Особливо вразив музей блаженної Марцеліни Даровської, при мощах якої ми мали можливість помолитися.
Ця подорож відкрила нам багатство нашої Батьківщини і величність минулих поколінь, велику віру в Бога наших предків.
Наталя Гігош
Оксана Гірчак
Фотографії з паломництва [04 - 05 травня 2010]