За Західним та Східним календарями у 2011 році урочистість Божого Тіла випала в один день. При такій нагоді християни різних обрядів мали нагоду вкотре молитися разом. Тим самим об’єднуючи мирян у велику духовну родину.

Від так, у Червонограді. вулицями міста пройшла Євхаристійна процесія. Починаючи від монастиря отців Василіян, з храму св. Юрія. мешканці молились разом. По дорозі роздумували над фрагментами Святого Письма при кожній зупинці. Після читання уривків з Біблії, священики голосили проповідь інтерпретуючи її до реалій сучасності.

Передісторія відзначення такої урочистості є доволі старовинною. Ще з 1263 р. у Больсені (Італія)сталося Євхаристійне диво, яке спонукало папу Урбана IV до впровадження святкування. І вже з 8 вересня 1264 року видано документ, який затвердив свято офіційно.

Сьогодні Боже Тіло відзначають у четвер після Пресвятої Трійці. Зокрема в Україні це свято переноситься на неділю. Натомість у Папській столиці відзначається без змін.

Цьогорічне відзначення Тіла і Крові Христа у Червонограді. стало ще одним кроком до зближення конфесій. І не зважаючи на розбіжність дат у календарі суть залишається незмінною. Тому християни міста шахтарів обіцяють і в майбутньому зустрічатись на спільній молитві, навіть при розбіжності загальновизначених дат.

Оксана Конанець