В неділю, 7 листопада, у парафії Зіслання Святого Духа в м. Червонограді Лицарі Колумба зі Львова презентували найбільшу у світі братерську організацію чоловіків-католиків.

Це перший крок до створення місцевої ради Лицарів Колумба при нашій парафії. Це також привілей для міста в якому провадитиме свою місію ця міжнародна організація чоловіків.

Лицарі Колумба - всесвітньо-відома католицька організація, започаткована 1882 року римо-католицьким священиком, блаженним Майклом Маꥳвні,

як невелика група парафіян в місті Нью-Гейвн, штат Коннектикут, США, які зібралися при римсько-католицькій церкві Найсвятішої Діви Марії, щоб підтримувати вдів, родини та сиріт цієї парафії. Сьогодні це організація, із штаб-квартирою в Нью-Гейвені, яка зросла майже до двох мільйонів членів в більш ніж 10 країнах світу (включаючи такі держави як США, Канада, Мексика, Філіппіни, Домініканська Республіка, Пуерто Ріко, Панама, Багамські о-ви, Ґуам, Віргінські о-ви, Гватемала, Сайпан, Куба, Польща, а також Україна та Литва).

Головним завданням «Лицарів Колумба» – «міцної правої руки Церкви», як її назвав Папа Йоан Павло ІІ – цілковито підтримувати Католицьку Церкву в її євангелізаційній місії через пропагування таких чеснот, як милосердя, єдність, братерство та патріотизм, а також підтримка католицьких родинних цінностей.

Завдяки зусиллям блаженного отця Майкла Маꥳвні, вікарія церкви Найсвятішої Діви Марії в Нью-Гейвені та деяким з його парафіян, законодавчі збори штату Коннектикут, 29 березня 1882 року, офіційно затвердили Лицарів Колумба на користь суспільству. Спільнота вірна своїм основоположним принципам милосердя, єдності і братерства.

Лицарі були створені для надання фінансової допомоги членам та їх сім’ям. Часто взаємна допомога виражається у підтримці хворих, інвалідів та нужденних членів та їх сімей.

Лицарі Колумба в Україні:

Процес започаткування в Україні організації «Лицарі Колумба» був розпочатий попереднім Главою УГКЦ, Блаженнішим Любомиром Кардиналом Гузаром, який в серпні 2005 року, під час 123-ї Верховної конвенції «Лицарів Колумба», що відбувалася в Чикаго, США, запросив лицарів прибути в Україну. Ця ініціатива була пізніше підтримана Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом і Митрополитом Мечиславом Мокшицьким з боку Римо-Католицької Церкви в Україні.

В Україні Лицарі Колумба діють вже 8 років і налічують понад 1,6 тисяч братів, котрі здійснюють свою місію у 30 радах на теренах різних дієцезій Латинського та Візантійського обрядів Католицької Церкви.

За матеріалами: https://lytsarikolumba.com/, http://www.rkc.lviv.ua/

Світлини: Вероніка Коваль