РОЗКЛАД ВЕЛИКОДНІХ ВІДПРАВ В

РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКІЙ ЦЕРКВІ

ЗІСЛАННЯ СВЯТОГО ДУХА

В ЧЕРВОНОГРАДІ

 

ВЕЛИКИЙ ТИЖДЕНЬ

14 КВІТНЯ 2019

ВЕРБНА НЕДІЛЯ

09. 00 - Свята Меса

11. 00 - Процесія з галузками і Свята Меса

ПАСХАЛЬНЕ ТРИДЕННЯ

18 КВІТНЯ 2019

ВЕЛИКИЙ ЧЕТВЕР

19. 00 - Меса Господньої Вечері

19 КВІТНЯ 2019

ВЕЛИКА П’ЯТНИЦЯ

08. 00 - Темна Утреня

Адорація Пресвятих Дарів в Темниці з 09.00 до 18.00

18. 30 - Хресна Дорога

18.00 - Літургія Господніх Страстей з Єпископом Едвардом Кавою OFM Conv

Адорації Пресвятих Дарів біля Божого Гробу з 21.00 до 24.00

20 КВІТНЯ 2019

ВЕЛИКА СУБОТА

08. 00 - Темна Утреня

Адорація Пресвятих Дарів біля Божого Гробу з 09.00 до 19.30

Освячення Великодніх Страв о 09.00, 12.00, 22.00

20. 00 - Пасхальна Вігілія у Велику Ніч

21 КВІТНЯ 2019

НЕДІЛЯ ВОСКРЕСІННЯ ГОСПОДНЬОГО

08. 00 – Резурекційна Процесія і Пасхальна Меса

22 КВІТНЯ 2019

ВЕЛИКОДНІЙ ПОНЕДІЛОК

11. 00 – Пасхальна Меса

ЩО БУДЕ ВІДБУВАТИСЯ ЦИМИ ДНЯМИ?

ВЕЛИКИЙ ЧЕТВЕР

У Великий Четвер Ісус зі своїми учнями спожив Останню Вечерю, обмив їм ноги і під час молитви в Гетсиманському саду був ув’язнений.

Всі ці події будуть відображені в літургії цього дня: вірні візьмуть участь в Євхаристії, яка є спомином Останньої Вечері, а також будуть дякувати за дар священства, Таїнства Церкви котре було встановлене разом з Євхаристією під час цієї вечері. Священик після проповіді омиє ноги дванадцятьом мужчинам даючи приклад взаємної любові і служіння один одному. На спомин про ув’язнення Ісуса на завершення Святої Меси Пресвяті Дари будуть перенесені до приготовленої темниці, де вірні будуть перебувати на чуванні з Христом.

ВЕЛИКАА П’ЯТНИЦЯ

У Велику П’ятницю Ісус пройшов Хресною Дорогою на Голгофу де був розіп’ятий на хресті помер і був похований.

В цей день вірні дотримуються строгого посту. Також у Велику П’ятницю та Велику Суботу, згідно зі стародавньою традицією, Церква не звершує ніяких таїнств, крім Покаяння і Єлеопомазання хворих.

Вірні візьмуть участь в Хресній Дорозі, а потім в Літургії Господніх страстей. Ця літургія розпочнеться від молитви священика котрий ляже долілиць на підлогу, а вірні стануть на коліна і певний час молитимуться в тиші. Під час Літургії Слова вірні вислухають пророцтво Ісаї, Послання до Євреїв та опис Господніх страстей за св. Йоаном. Після Вселенської молитви вірні візьмуть участь в урочистій адорації святого Хреста. Священик з міністрантами принесе до храму Хрест накритий фіолетовим вельоном. Відслонюючи Хрест священик тричі підносить його показуючи вірним, потім вірні проходитимуть процесією перед Хрестом і вшанують його, преклоняючи коліно, або поцілунком. Після завершення літургії Господніх страстей, священик перенесе Пресвяту Євхаристію до Гробу Господнього і розпочнеться адорація, яка триватиме до 24.00. До цього часу церква буду відчинена.

ВЕЛИКА СУБОТА

У Велику Суботу Церква перебуває біля Господнього Гробу, роздумуючи над страстями, смертю Христа та над Його зішестям у відхлань, і, перебуваючи в пості та на молитві, очікує Його воскресіння.

В цей день освячуються страви на Великодній сніданок, освячення відбудеться о 12.00 та після богослужіння Пасхальної Вігілії у Святу Ніч.

О 12.15 священик виставить Пресвяту Євхаристію біля Гробу Господнього для адорації, з цього часу церква буде відкрита аж до звершення літургії Пасхальної Вігілії.

«Вігілія цієї ночі – урочистість, яка з усіх урочистостей є найбільшою і найшанованішою». Розпочнеться Пасхальна літургія на подвір’ї храму біля запаленого вогнища, яке освятить священик. Від освяченого нового вогню священик запалює свічку, пасхал котрий символізує Христа – «Світло світу». Священник бере палаючий пасхал і всі вирушають в процесії до храму. Піднімаючи в гору пасхал священик показує його вірним промовляючи: «Світло Христа», вірні відповідають: «Богу подяка» і від пасхалу запалюють свої свічки. Священик співатиме Великоднє Послання, після його завершення вірні гасять свічки.

В цю Вігілію вірні слухатимуть Слово Боже - дев’ять читань, сім з Старого Заповіту і два з Нового Заповіту.

Після Літургії Слова священик освятить воду, якою окропить вірних. Всі присутні з запаленими свічками відновлять обітниці хрещення. Богослужіння продовжить Євхаристійна літургія, а після урочистого благословення священик освятить великодні страви.

НЕДІЛЯ ВОСКРЕСІННЯ ГОСПОДНЬОГО

 «Резурекційна процесія є урочистим проголошенням воскресіння Хреста і закликанням всього створіння до участі в тріумфі Воскреслого».

Вірні вирушать в процесії несучи хрест, пасхал і фігуру воскреслого Господа. Після процесії розпочнеться Свята Меса.